Figura Michała Archanioła,św.Michał Archanioł,figurki,figury świętych

Święty Michał należy do grona siedmiu duchów, którzy stoją najbliżej Tronu Bożego. Jest on hetmanem archaniołów, a zasłużył sobie na tę godność zwycięstwem, jakie odniósł nad szatanem. Pismo Święte mówi, że jeszcze przed stworzeniem świata aniołowie nie byli umocnieni w dobrem, lecz zostali obdarzeni wolną wolą, którą mogli sobie wysłużyć Królestwo wieczne. Część aniołów uniosła się pychą  - pod wodzą Lucyfera chcieli stać się równymi Bogu. Wówczas na czele wiernych aniołów stanął św.Michał i z okrzykiem "Któż jak Bóg?!" stoczył walkę z buntownikami strącając ich do piekła. 

Jak toczyła się dawniej walka na niebie, tak toczy się obecnie na ziemi. W czasach Starego Testamentu św.Michał opiekował się narodem wybranym - Izraelem, natomiast wraz z przyjściem na świat Jezusa Chrystusa stał się opiekunem Kościoła katolickiego. Wraz ze swymi aniołami walczy zawzięcie z całą potęgą piekieł  dla sprawy Bożej i mieczem swoim osłania nasze dusze i Kościół Chrystusowy przed szatanami pychy i zgorszenia.

 Papież Leon XIII ustanowił osobną modlitwę, którą kapłani odmawiają po Mszy Świętej z ludem, błagając św.Michała o opiekę nad Kościołem:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha 

bądź nam obroną. 

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy.

A Ty, wodzu niebieskich zastępów, 

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen

 

FIGURA ARCHANIOŁA MICHAŁA WYSOKOŚĆ 40CM

figura Michała Archanioła, Św.Michał Archanioł, Archanioł Michał. figury religijne, dewocjonalia,   figura Michała Archanioła, święty Michał Archanioł, Archanioł Michał, wojownik Boży,figury religijne, dewocjonalia   Archanioł Michał, Figura Michała Archanioła, figura Archanioła Michała,figury religijne, dewocjonalia   Figura Michała Archanioła, święty Michał Archanioł, figury świętych,figury religijne,dewocjonalia

 

FIGURA ARCHANIOŁ MICHAŁ 30CM

FIGURA św. Michała Archanioła, figury religijne,św.Michał Archanioł  Archanioł Michał, figura św. Michała,figury religijne  figura Archanioła Michała, św.Michał Archanioł,figury religijne, figury świętych,dewocjonalia   figura Michała Archanioła, św.Michał Archanioł. figura św.Michała,figury religijne, dewocjonalia

Figury produkcji węgierskiej, wykonane zostały z żywicy syntetycznej, trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Dostępne w sprzedaży stacjonarnej oraz wysyłkowej. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową w kraju i za granicę. Zainteresowanych prosimy o kontakt.